Nichicon UUL0J221MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,348
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
101 mA
101 mA
Height - Seated (Max)
6.2992 mm
7.6962 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
220uF 6.3V 101mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL8.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEEHC0J221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HC 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMVL6R3ADA221MF80G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2826
PanasonicEEE-HA0J221WP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
220uF 6.3V 101mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 101mA 5000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 6.3volts 220uF 105c 6.3X7.7
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD / 220 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C