Nichicon UUJ1C222MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Surface Mount, 7575
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
NewarkUUJ1C222MNL1MS0250Tape & Reel
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页16 年前
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUE 16V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEV-FK1A222Q
Cap Aluminum 2200uF 10V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.06 Ohm 1100mA 2000h 105°C T/R
PanasonicEEEFK1A222AQ
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEE-FK1E222AM
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUCD1A222MNQ1MS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUJ 25V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
Capacitor Alum Elect, 2200Uf, 16V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):16V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uuj Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUJ1C222MNL1MS