Nichicon UUE1C101MNS1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUE 16V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,317
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
93.8 mA
125 mA
125 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-05-31
LTD Date2027-06-30
相关零件
PanasonicEEEHB1C101AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 16V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierAVE107M16X16T-F
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 3.32 Ohm 108mA 2000h 85C T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 16V 100muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Wurth Elektronik865250353008
WCAP-ASNP Aluminum Electrolytic Capacitors
Cornell DubilierAVE107M16E16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 16V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMHJ160ADA101MF80G
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.45 Ohm 220mA 2000h 125C Automotive T/R
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF 16 V DC, UE SERIES 2000H 8 (DIA.) X 10MM
Aluminum Electrolytic Capacitor; 100uF; 16V; -40+125 deg.C; 20%
100uF 16V 93.8mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333