Nichicon UUB1H330MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUB 50V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+101%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,719
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
46 mA
100 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-1JA330P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 63V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECE-V1JA330P
Panasonic ECEV1JA330P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEV-HA1J330P
CAP 33UF 63V ELECT HA SMD
United Chemi-ConEMVE630ADA330MHA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, 3533
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUCD1H330MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 50V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
33uF 50V 46mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 3333
Chip Type Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 33uF 50V 20% (8 X 10mm) SMD 46mA 2000h 125C Automotive T/R