Nichicon UUB1A221MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUB 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,137
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
90 mA
135 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEMVH100ADA221MHA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 0.4 Ohm 220mA 2000h 125°C Cardboard T/R
PanasonicEEEFPA221XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1AA221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFK1A221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMZA100ADA221MF80G
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 280mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 90mA 2000h 125C Automotive T/R
UUB Series 10 v 220 uf 125c 8x10mm 2k Hours SMD Aluminum Electrolytic
Capacitor Alum Elect, 220Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uub Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUB1A221MNL1GS