Nichicon UUA1H101MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUA 50V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页18 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
TME
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
310 mA
310 mA
310 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEMVE630ADA101MJA0G
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (10 X 10mm) SMD 310mA 2000h 105°C Cardboard T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 63V 100muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm