Nichicon USW1V100MDD
10uF 35V 卤20% 31mA@120Hz Plugin, D4xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USW1V100MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
31 mA
31 mA
31 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
Aluminum Electrolytic CapacitorsDIP DIP,D4xL7mm 10µF ±20% Ф4.00 x 7.00mm 25V 31mA 1000Hrs@85℃
PanasonicECE-A1VKA100I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1EKA100I
KA-A Series 25 V 10 uF 85°C 4 x 7 mm LS=2.5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MH7 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUSW1E100MDD
10uF 25V 卤20% 28mA@120Hz Plugin,D4xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1VKA100B
KA Series 35 V 10 uF ±20% Ø5 x 7 mm LS=5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
7mmL, For Audio Equipment Lead Type, 10 μ F, 35 V, RoHS