Nichicon UST1E100MDD1TE
10uF 25V 卤20% 33mA@120Hz Plugin, D5xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页16 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
33 mA
33 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MH7 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEAGA1E100H
Cap Aluminum 10uF 25V 20% (4 X 7mm) Radial 2.5mm 33mA 1000h 105C Ammo Pack
PanasonicEEA-GA1E100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEAGA1E100B
Aluminum Electrolytic CapacitorsDIP DIP,D4xL7mm 10µF ±20% Ф4.00 x 7.00mm 25V 31mA 1000Hrs@85℃
NichiconUSW1E100MDD
10uF 25V 卤20% 28mA@120Hz Plugin,D4xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 10Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UST1E100MDD1TE