Nichicon UST1C100MDD1TE
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UST 16V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
29 mA
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
NichiconUSW1C100MDD
10uF 16V 卤20% 28mA@120Hz Plugin,D4xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MS7 16V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECE-A1CKA100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 16V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECE-A1CKS100I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 16V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEA-GA1C100H
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 16V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
NichiconUMW1C100MDD
10uF 16V 卤20% 23mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
10uF 16V 卤20% 43.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10uF 16V 105c 1.5mm 20%
Capacitor Alum Elect, 10Uf, 16V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:1.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UST1C100MDD1TE