Nichicon USA1V4R7MDD1TP
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USA 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页8 年前
_legacy Avnet
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
24 mA
24 mA
24 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
KYOCERA AVXUSR1V4R7MDD
NichiconUMA1V4R7MDD
4.7uF 35V 卤20% 27mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MH7 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
MS7 Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 4.7muF 35V
PanasonicECE-A1EN4R7U
Cap Aluminum 4.7uF 25V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
描述
4.7uF 35V 卤20% 24mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount