Nichicon USA1V4R7MDD
4.7uF 35V 卤20% 36mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA1V4R7MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
24 mA
24 mA
24 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
KYOCERA AVXUSR1V4R7MDD
NichiconUMA1V4R7MDD
4.7uF 35V 卤20% 27mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MH7 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECE-A1EN4R7U
Cap Aluminum 4.7uF 25V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
Wurth Elektronik860020472001
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Cap 4.7uF 35VDC 20% 4 X 7mm RDL 1.5mm 24mA 2000 hr
Capacitor Alum Elect, 4.7Uf, 35V, 20%, Radial
7mmL, For General Purposes Lead Type, 4.7 μ F, 35 V, RoHS