Nichicon USA1V100MDD
SA Series 10 uF 35 V 85°C Ø5 x 7 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA1V100MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
36 mA
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
NICHICON - UPW1V100MDD6TP - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 35V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (4 X 7mm) Radial 2.5mm 31mA 2000h 85C Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
10uF 35V ±20% 36mA@120Hz Plugin,D5xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1VKA100I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ML 35V 10muF 卤20% 0.157Dia 4.00mm
描述
10uF 35V 卤20% 36mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 7mm) Radial 2mm 36mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 10Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1V100MDD