Nichicon USA1H2R2MDD1TP
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USA 50V 2.2muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页8 年前
Future Electronics
Farnell
element14
Stock
2,388
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
19 mA
16 mA
16 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
相关零件
KYOCERA AVXUSR1H2R2MDD
2.2UF 50 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, SR SERIES 2000H 4 (DIA.) X 7MM
NichiconUST1H2R2MDD
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 19mA 1000h 105C Automotive Bulk
NichiconUSW1H2R2MDD
2.2uF 50V 卤20% 19mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-1HM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1HM2R2I
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 20mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA-1HM2R2B
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 20mA 2000h 85C Ammo Pack
描述
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 2.5mm 19mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.2UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 2.2µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Polarity: Polar; Lead Spacing: 1.5mm; 65R2411
Capacitor Alum Elec, 2.2Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:2.2Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:4Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1H2R2MDD1TP