Nichicon USA1H2R2MDD
USA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 2.2muF 50V
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA1H2R2MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
19 mA
16 mA
16 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
相关零件
KYOCERA AVXUSR1H2R2MDD
2.2UF 50 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, SR SERIES 2000H 4 (DIA.) X 7MM
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
NichiconUST1H2R2MDD
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 19mA 1000h 105C Automotive Bulk
NichiconUSW1H2R2MDD
2.2uF 50V 卤20% 19mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-1HM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1HM2R2I
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 20mA 2000h 85°C Ammo Pack
描述
SA Series 2.2 uF 50 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=1.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 2.2Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:2.2Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:1.5Mm; Esr:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1H2R2MDD