Nichicon USA1H010MDD1TP
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USA 50V 1muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页8 年前
Newark
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
2,334
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
10 mA
10 mA
10 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
KYOCERA AVXUSR1H010MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 50V 1muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 2.5mm 10mA 2000h 85C Ammo
NichiconUSP1H010MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860020772005
ALUM. ELECTROLYTIC CAP 1UF 63V 5MM RADIAL WCAP-ATG5 SERIES LIFETIME 2000H +105OC
PanasonicECA1HM010
Cap Aluminum 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 10mA 2000 hr 85°C Bulk
PanasonicECA-1HM010B
Cap Aluminum 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 10mA 2000h 85°C Ammo Pack
描述
SA Series 1 uF 50 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
1uF 50V 卤20% 10mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 1Uf, 50V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:1.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1H010MDD1TP