Nichicon USA1H010MDD
SA Series 1 uF 50 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=1.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Newark
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA1H010MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
10 mA
10 mA
10 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUSR1H010MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 50V 1muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 2.5mm 10mA 2000h 85C Ammo
NichiconUSP1H010MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860020772005
ALUM. ELECTROLYTIC CAP 1UF 63V 5MM RADIAL WCAP-ATG5 SERIES LIFETIME 2000H +105OC
PanasonicECA1HM010
Cap Aluminum 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 10mA 2000 hr 85°C Bulk
PanasonicECA-1HM010B
Cap Aluminum 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 10mA 2000h 85°C Ammo Pack
描述
1uF 50V 卤20% 15mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 1Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:1.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1H010MDD