Nichicon USA1C100MDD
Capacitor Aluminum 10uF 16VDC 20% 4 X 7mm RDL 1.5mm 28mA 2000 hr Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA1C100MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,763
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
28 mA
28 mA
28 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
LTB Date2021-09-15
相关零件
KYOCERA AVXUSR1E100MDD
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 2000H 4 (DIA.) X 7MM, 10UF 25VDC, SR SERIES
NichiconUSR1C100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 16V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
NichiconUSR1V100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 35V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECEA1EKA100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECE-A1CKA100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 16V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECA1EAK100X
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 28mA 1000h 85C Bulk
描述
10uF 16V 卤20% 42mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 28mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
SA Series 10 uF 16 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=1.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec 10Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1C100MDD