Nichicon USA0J101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USA 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA0J101MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,993
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.145 Ω
4.145 Ω
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
77 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
NichiconUSR0J101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 6.3V 100muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUST0J101MDD
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 77mA 1000h 105C Automotive Bulk
NichiconUMA0J101MDD
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 70mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECEA0JKA101I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
TWL Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 6.3V
PanasonicECE-A0JKA101
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 77mA 2000h 85C Bulk
100uF 6.3V 卤20% 77mA@120Hz Plugin,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 100uF 6.3x7 20% 2.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL / 100 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Capacitor Alum Elec 100Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA0J101MDD