Nichicon URZ1C470MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
70 mA
70 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECE-A1CKA470B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECEA1CKA470I
Cap Aluminum 47uF 16V 20% (5 X 7mm) Radial 2.5mm 70mA 1000h 85C Ammo Pack
PanasonicECE-A1CKA470
Panasonic ECEA1CKA470 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKMG160ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 75mA 1000h 105C Bulk
47uF 16V ±20% 73mA@120Hz Plugin,D5xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
描述
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL