Nichicon URZ0J102MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
370 mA
460 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA0JHG102
Cap Aluminum 1000uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 380mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-0JHG102B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 6.3V 1000muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
United Chemi-ConEKMG6R3ELL102MHB5D
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 380mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUKT0J102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 6.3V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ML 6.3V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
1000UF 6.3V 10X9 5.0MMLS
Capacitor Alum Elec 1000Uf, 6.3V, 20%, Rad; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon URZ0J102MPD1TD