Nichicon URS1V221MPD1TD
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20%( 10 X 9mm) Radial 5mm 340mA 2000h 85C Ammo
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页11 年前
Datasheet2 页16 年前
TME
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,854
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.055 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
340 mA
330 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
NichiconURS1E221MPD
Cap Aluminum 220uF 25V 20% (10 X 9mm) Radial 5mm 310mA 2000 hr Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1VM221
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM221
M Series 220 uF 25 V 85°C Ø8x12.5 mm LS=3.5 mm 2 kHrs Aluminum Electrolytic Cap
PanasonicECA-1VM221B
NichiconUPS1E221MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
RS Series 220 uF 35 V 85°C Ø10 x 9 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec, 220Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:10Mm; Product Height:9Mm; Product Range:Urs Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1V221MPD1TD