Nichicon URS1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页17 年前
Datasheet2 页18 年前
Farnell
Newark
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+109%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1E472MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKMQ250ELL472ML25S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1570mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1EM472
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1500mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1EHG472
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUVK1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2050mA 2000h 85C Bulk
RS Series 4700 uF 25 V 85°C Ø18 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 4700UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 4700UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 4700µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000
Aluminum Electrolytic Capacitor 4700Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Rs; Capacidad:4700Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon URS1E472MHD