Nichicon URS1E102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页17 年前
Datasheet2 页18 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.02%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1E102MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
42,810
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
830 mA
830 mA
830 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUVK1E102MPD
NichiconUFW1E102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUHD1E102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
1000uF 25V 卤20% 830mA@120Hz Plugin,D12.5xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
RS Series 1000 uF 25 V 85°C Ø12.5 x 15mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 0.83A 2000h 85C Bulk
1mF 25V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 830mA@ 120Hz,954.5mA@ 10kHz ,D12.5xL15mm 12.5mm*15mm*16.5mm
Capacitor Alum Elec 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:12.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1E102MHD