Nichicon URS1A332MHD
3300uF 10V 卤20% 1.3A@120Hz Plugin, D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1A332MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
NichiconUFW1A332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUKW1A332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA1AHG332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AM332
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
NichiconUVR1A332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Compact and Standard For General Purposes Lead Type, 3300 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL