Nichicon URS0J222MHD
2200uF 6.3V 卤20% 890mA@120Hz Plugin, D12.5xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS0J222MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
相关零件
PanasonicECA0JM222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM222B
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Ammo Pack
NichiconUVK0J222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-0JHG222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 710mA 2000h 105°C Bulk
NichiconUFW0J222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Compact and Standard For General Purposes Lead Type, 2200 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 2200Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS0J222MHD