Nichicon UPW2A391MHD1TN
390uF 100V 83m惟 卤20% 945mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页11 年前
Datasheet5 页16 年前
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF
Cap Aluminum Lytic 390uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1490mA 6000h 105C Bulk
NichiconUHE2A391MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 390muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
390uF 80V ±20% Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 390muF 80V
KYOCERA AVXUHE2A391MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 390muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 390UF,
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 390UF, 100V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PW Series; Capacitance:390 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:100V; Diameter:18mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; ESR:0.166ohm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 390Uf, 100V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:390Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW2A391MHD1TN