Nichicon UHE2A391MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 390muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页9 年前
Datasheet5 页16 年前
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.62%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHE2A391MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKYB800ELL391MK25S
390uF 80V 39mΩ ±20% 810mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZN800ELL391MK25S
Cap Aluminum Lytic 390uF 80V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2210mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYB101ELL391MK35S
Cap Aluminum Lytic 390uF 100V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 2.25A 10000h 105C Bulk
390uF 80V ±20% Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
390uF 100V 83m惟 卤20% 945mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ZLJ Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm 卤20% 390muF 100V
描述
Cap Aluminum Lytic 390uF 100V 20%( 16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1650mA 10000h 105C Bulk
390uF 100V 卤20% 1.238A@120Hz Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 390uF 100V 105°C Ø16x31.5 mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 390Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:390Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE2A391MHD