Nichicon UPW1V270MDD6
Cap Aluminum Lytic 27uF 35V 20%( 6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 200mA 2000h 105C Automotive Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPW1V270MDD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
27 µF
27 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
450 mΩ
450 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
60 mA
200 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
United Chemi-ConELXY350ELL270MEB5D
Cap Aluminum Lytic 27uF 35V 20%( 5 X 11.5mm) Radial 2mm 163mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXV350EC3270MEB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 27uF
PanasonicEEAFC1V270
Radial ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 35V 27muF 20%
NichiconUPW1E270MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 27UF 25 V DC, PW SERIES 2000H 4 (DIA.) X 11MM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUPJ1V270MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
27uF 35V 卤20% 200mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 27uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 27Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:27Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW1V270MDD6