KYOCERA AVX UPW1V222MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页3 年前
Datasheet5 页16 年前
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.65%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
89,013
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
20 mΩ
20 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.329 A
2.74 A
2.74 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPW1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXZ350ELL222MM25S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2200UF, 35V, 20%, RADIAL
PanasonicEEUFC1V222S
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 2200muF 35V
United Chemi-ConELXZ350ELL222ML30S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 35V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 3010mA 8000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPW1E222MHD6
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 2200muF 25V
NichiconUHE1V222MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 2200muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
描述
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap 2200uF 35V 20% Radial 18X25 LS 7.5 mm | Nichicon UPW1V222MHD6
PW Series 2200 uF 35 V 105°C Ø18x25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitors-DIP DIP,D18xL25mm 2.2mF ±20% Ф18.00 x 25.00mm 35V 20mΩ 2.74A 8000Hrs@105℃
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL / 2200 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
2.2mF 35V ¡À20% 7.5mm 8000h@ 105¡ãC 2.329A@ 120Hz,2.74A@ 100 kHz ,D18xL25mm 18mm*25mm*25mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2200UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 2200µF; Voltage(DC): 35V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 8000 hours @ 105°C; Polarit