Nichicon UPW1H102MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页16 年前
Newark
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
49,786
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
34 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.67625 A
1.05 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConELXZ500ELL102ML25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 2240mA 8000h 105C Automotive Bulk
KYOCERA AVXUPW1J102MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXZ630ELL102ML35S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 2770mA 8000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXY500ELL102ML30S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 2150mA 8000h 105°C Bulk
描述
1000uF 50V 卤20% 2.235A@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PW Series 1000 uF 50V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:8000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW1H102MHD1TN