Nichicon UPW1E332MHD6
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2740mA 8000h 105C Automotive Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页3 年前
Datasheet5 页16 年前
Datasheet5 页17 年前
Datasheet5 页18 年前
Newark
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPW1E332MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,943
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
20 mΩ
20 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.329 A
2.74 A
2.74 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUHE1E332MHD6
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 3140mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConELXZ250ELL332MM25S
PanasonicEEU-FC1E332S
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2740mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXZ250ELL332ML30S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 3010mA 8000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ELL332MM25S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
3300uF 25V 卤20% 2.329A@120Hz Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PW Series 3300 uF 25V 105°C Ø18 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 3300Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:8000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:0.04Ohm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW1E332MHD6