Nichicon UPW0J470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
-100%
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUKA0J470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVR0J470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG6R3ELL470ME11D
47uF 6.3V ±20% 92mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A0JN470U
Cap Aluminum 47uF 6.3V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConEKMG6R3ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 64mA 1000h 105C Bulk
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 6.3V, 20%, RADIAL, FULL REEL
47uF 6.3V 卤20% 54mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 6.3V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:2.4Ohm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW0J470MDD1TD