Nichicon UPV1E820MGD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 25V 82muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPV1E820MGD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
2,402
Authorized Distributors
2
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
510 µA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
United Chemi-ConEKYB250ELL820ME11D
Cap Aluminum Lytic 82uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 340mA 5000h 105C Bulk
PanasonicEEUFC1E820
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 82muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUPM1E820MED
UPM Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 82muF 25V
KYOCERA AVXUPW1E820MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 82muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 82muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXY250ELL820MFB5D
Cap Aluminum Lytic 82uF 25V 20%( 6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 273mA 2000h 105C Automotive Bulk
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF 25 V, PV SERIES 5000H 6.3 (DIA.) X 11MM
82uF 25V 510m惟 卤20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 82Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:82Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UPV1E820MGD