Nichicon UPS2A100MED1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
-60.75%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,548
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
13.27 Ω
13.27 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NICHICON UPW2A100MED1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 100V, 20%, RADIAL
NichiconUVK2A100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
UVR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 10muF 100V
United Chemi-ConESMG101ELL100MF11D
SMG Series 100 V 10 uF Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 100V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
10uF 100V 1.8惟 卤20% 22.1mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
10¦ÌF 100V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 130mA@ 100kHz,22.1mA@ 120Hz 6.3mm*11mm*12.5mm
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL TH