Nichicon UPS1E471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.97%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,449
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
68 mΩ
68 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
568 mA
1.05 A
1.05 A
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
16.002 mm
16.002 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEUFC1E471L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-FC1E471LB
PanasonicEEU-FC1E471LC
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 25V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconURS1E471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUFW1E471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
PS Series 470 F 25 V 105°C Ø 10 x 16 mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 800mA 2000h 105C Ammo