Nichicon UPS1C100MDD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 16V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Datasheet2 页11 年前
Datasheet2 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
9,111
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
27.2 mA
34 mA
34 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-1CM100
Cap Aluminum 10uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 30mA 2000 hr 85C Bulk
PanasonicECA1CM100I
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 30mA 2000h 85C Automotive Ammo
Wurth Elektronik860010372001
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 44mA 2000h 85C
United Chemi-ConESMG160ELL100ME11D
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 50mA 2000h 85C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 16V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
10¦ÌF 16V ¡À20% 2mm 2000h@ 105¡ãC 160mA@ 100kHz,27.2mA@ 120Hz 5mm*11mm*12.5mm
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL TH
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 16V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1C100MDD1TA