Nichicon UPS1A151MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 10V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,177
Authorized Distributors
1
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mΩ
500 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
125 mA
188.5 mA
188.5 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 150UF, 10V, 20%, RADIAL, FULL REEL
150uF 10V 卤20% 265mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEUFR1A151
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 150muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEUFR1A151B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
描述
150uF 10V 500m惟 卤20% 125mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
150¦ÌF 10V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 125mA@ 120Hz,250mA@ 100kHz 6.3mm*12.5mm