Nichicon UPM2W100MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 450V 10muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.56%
Stock
15,232
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
90 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
NichiconUPM2V100MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
NichiconUPM2G100MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 400V 10muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPJ2W100MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 450V 10muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEGXE451ELL100MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
PanasonicEEU-EB2G100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 400V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-EB2V100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 350V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 4
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 450V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PM Series; Capacitance:10 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:450V; Diameter:6.3mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; ESR:-; Height:11mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 450V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM2W100MHD1TN