Nichicon UPM1K330MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,125
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
132 mA
132 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
NichiconUPJ2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
PanasonicEEUFC2A330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 100V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC2A330B
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
33¦ÌF 80V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 150mA@ 120Hz,275mA@ 10kHz 8mm*11.5mm*13mm
CAP ALUM 33UF 20% 80V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1K330MPD1TD
PM ELEC RAD 33UF 80V 3.5MM T/A