KYOCERA AVX UPM1J560MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 56muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页16 年前
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.33%
Stock
6,359
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 µF
56 µF
56 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
270 mΩ
270 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
275 mA
418 mA
418 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
12.4968 mm
12.4968 mm