Nichicon UPM1J100MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
Farnell
Datasheet7 页6 年前
Newark
element14 APAC
element14
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,289
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
67 mA
46 mA
46 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPJ1J100MDD
Cornell DubilierSK100M063ST
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 11.94 Ohm 70mA 2000h 85C Standard
PanasonicECA1HM100
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JM100
Cap Aluminum 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1HM100I
描述
NICHICON UPM1J100MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 63V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 67mA 2000h 105C Ammo
10uF 63V 卤20% 135mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 6; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 63V, 20%, RADIAL; Capacitance: 10µF; Voltage(DC): 63V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPM1J100MDD1TD