Nichicon UPM1H821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页3 年前
Datasheet7 页16 年前
Datasheet7 页18 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+129%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1H821MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
3,417
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
42 mΩ
42 mΩ
Ripple Current
1.53 A
2.42 A
2.42 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 50V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FC1V821L
Cap Aluminum 820uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FM1H821S
Cap Aluminum 820uF 50V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2870mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPJ1V821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 820muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPM1V821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FM1H821SB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
描述
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 1530mA 5000h 105C Bulk
820uF 50V 36m惟 卤20% 1.54A@120Hz Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PM Series 820 uF 50 V 105°C Ø18 x 20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount