KYOCERA AVX UPM1H181MPD1TD
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap180uF 50V 20% Radial 10X20 LS 5mm | Nichicon UPM1H181MPD1TD
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
Datasheet7 页16 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.33%
Stock
17,462
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
635 mA
945 mA
945 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPW1J181MPD
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 180muF 63V
PanasonicEEUFM1H181L
Capacitor Aluminum Electrolytic 180uF 50 Volt 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1430mA 4000h 105C
PanasonicEEUFR1H181L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 50V 180muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm