Nichicon UPM1H121MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 120muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,578
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
435 mA
435 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.9926 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1H121MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 50V 120muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUPJ1H121MPD6TD
120uF 63V 180m惟 卤20% 510mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXZ630ELL121MJ16S
Cap Aluminum Lytic 120uF 63V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 600mA 5000h 105°C Bulk
Wurth Elektronik860080775015
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
120uF 50V 130m惟 卤20% 510mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PM Series 120 uF 50 V 105°C Ø10 x 15 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount