KYOCERA AVX UPM1H101MPD6TD
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap100uF 50V 20% Radial 10X15 LS 5mm | Nichicon UPM1H101MPD6TD
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Farnell
Newark
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
18,972
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
385 mA
385 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm