KYOCERA AVX UPM1E561MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 560muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.19%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
16,371
Authorized Distributors
5
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
52 mΩ
52 mΩ
Ripple Current
990 mA
1.26 A
1.26 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 560muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPJ1E561MPD
KYOCERA AVXUPW1E561MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 560muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXY250ELL561MJ25S
Cap Aluminum Lytic 560uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 5000h 105°C Bulk
Electrolytic Capacitor, Zls Series, 560 F, 20%, 25 V, 8 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
PanasonicEEU-FC1E561S
Cap Aluminum 560uF 25V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 560uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 990mA 5000h 105C Ammo
PM Series 560 uF 25 V 105°C Ø10 x 25 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount