Nichicon UPM1E181MPD6TD
180uF 25V 卤20% 450mA@120Hz Plugin, D10xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
8,268
Authorized Distributors
4
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
395 mA
625 mA
625 mA
Height - Seated (Max)
14.5034 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPJ1E181MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 180muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPJ1E181MPD6
United Chemi-ConELXY250ELL181MJC5S
Cap Aluminum Lytic 180uF 25V 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 625mA 5000h 105C Automotive Bulk
Wurth Elektronik860010473010
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUPJ1E181MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 180muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FC1E181
Cap Aluminum 180uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 555mA 2000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
180¦ÌF 25V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 450mA@ 120Hz 10mm*14.5mm
CAP ALUM 180UF 20% 25V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1E181MPD6TD
PM ELEC RAD 180UF 25V 3.5MM TA