Nichicon UPM1C821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 820muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1C821MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
3,089
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 mΩ
65 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
895 mA
1.205 A
1.205 A
Height - Seated (Max)
16.9926 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1C821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 16V 820muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
PanasonicEEU-FC1C821SB
Cap Aluminum Lytic 820uF 16V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Ammo Pack
PanasonicEEU-FC1C821S
Cap Aluminum 820uF 16V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Bulk
Wurth Elektronik860010375016
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Capacitor,820Uf,16Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UPM1C821MHD6
820¦ÌF 16V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 1.06A@ 10 kHz,900mA@ 120Hz 12.5mm*15mm*17mm
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 820 μ F, 16 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH