Nichicon UPM1C681MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
Datasheet7 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
4,882
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
845 mA
845 mA
845 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
NichiconUPJ1C681MPD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 16VOLTS 680UF SMALL PACKAGE, LOW IMPEDANCE,
United Chemi-ConELXY160ELL681MJ20S
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20%( 10 X 20mm) Radial 5mm 1040mA 5000h 105C Automotive Bulk
KYOCERA AVXUPW1C681MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ160ELL681MJ16S
680uF 16V 68mΩ ±20% 630mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFM1C681L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 16V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF, 16V, 20%, RADIAL, FULL REEL
680uF 16V 65m惟 卤20% 880mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 680Uf, 16V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:680Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1C681MPD1TD