KYOCERA AVX UPM1C471MPD6TD
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap470uF 16V 20% Radial 10X15 LS 5mm | Nichicon UPM1C471MPD6TD
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
Farnell
element14
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.66%
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,130
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
615 mA
615 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.9926 mm